שיעורי התיאוריה בקונסרבטוריון הסדנה מכסים ברמה הראשונית את אוצר המושגים ההכרחי לצורך הבנה, נגינה וניתוח מוזיקליים ומלווים גם בעבודה על פיתוח שמיעה, מיומנות הכרחית לכל מוזיקאי באשר הוא. בשלבים מתקדמים יותר של למידה ממשיכים התלמידים לניתוח פרטיטורות, קומפוזיציה, הרמוניה, ועוד. שיעורי התיאוריה ופיתוח השמיעה מסייעים בין השאר לתלמידים לפתח שמיעה אבסולוטית וחוש קצב הכרחי לביצוע נגינתי. התלמידים לומדים לזהות ולהגיב למבנים הרמוניים, מלודיים וריתמיים באמצעות שיטות שינון חומר והכתבות מוזיקליות. קונסרבטוריון הסדנה מציע מגוון רחב של קבוצות תיאוריה שונות הנועדות להתאים לרמות למידה שונות של כל ילד וילדה בקונסרבטוריון.

מחלקת התיאוריה של הקונסרבטוריון כוללת חמישה מורי תיאוריה מובילים בישראל, בעלי התמחות חינוכית ייחודית משלהם:

רם ראובן

אחד ממורי התיאוריה המובילים בארץ, מתמחה בלימודים מתקדמים לגילאי 13 – 18 המעמיקים את הידע המוזיקלי של התלמידים, במיוחד בתחומי פיתוח שמיעה, הרמוניה, ניתוח מוזיקלי וקונטרפונקט.

תודיה שנדוביץ'

מתמחה בגילאי 11 – 18, מלמדת תיאוריה מתמקדת תוך התמקדות בקומפוזיציה, הרמוניה וקונטרפונקט.

ענבל ג'משיד

ענבל ג'משיד מתמחה בגילאי 10 – 15, מעבירה שיעורי תיאוריה ברמת ביניים המעניקים לתלמידים כלים באקורדים, סולמות וניתוח מוזיקלי בסיסי.

גליה שרגל

תמחה בגילאי 6 – 12, מעבירה לתלמידים מתחילים חוויה לימודית יצירתית ומושכת שמעניקה להם את בסיס תיאורטי בקריאת תווים, קצב, פיתוח שמיעה, מרווחים וסולמות.

אסנת שוגר

מתמחה בגילאי 6 – 12, מעבירה לתלמידים מתחילים חוויה לימודית יצירתית ומושכת שמעניקה להם את בסיס תיאורטי בקריאת תווים, קצב, פיתוח שמיעה, מרווחים וסולמות.