תזמורות

בתזמורת בא לידי ביטוי הפסיפס האנושי המופלא שקיים בקונסרבטוריון הסדנה: ילדים יהודים וערבים, דתיים וחילונים, ילדי הקהילה האתיופית, עולים ממדינות שונות, תלמידים מבתים ברמות סוציו-אקונומיות שונות, מהגרים ועולים חדשים – כולם מנגנים יחדיו. התזמורת הינה הפלטפורמה בה אנו מגשימים את חזון הקונסרבטוריון – להוות בית מוזיקלי משותף לכל ילד וילדה.

אנו מאמינים כי הנגינה יחד מהווה מטרה נעלה בחינוך המוזיקלי. בתזמורת אנו נחשפים לקסמה ולכוחה של המוזיקה בקירוב לבבות ובאיחוד בין אנשים שונים למען מטרה משותפת.

תזמורות כלי קשת

תזמורת כלי קשת ייצוגית

מנצח: פרופ’ מיכאל גייזלר

תזמורת כלי הקשת הייצוגית של קונסרבטוריון הסדנה, העובדת תחת ניצוחו של פרופ’ מיכאל גייזלר, היא אחת מתזמורות הנוער הטובות ביותר בישראל וכוללת בתוכה כ-30 תלמידים בין גילאי 12 – 18. מיכאל גייזלר הינו אחד מן הדמויות המובילות בארץ בחינוך המוזיקלי. התזמורת מופיעה בקונצרטים חגיגיים; היא שודרה בשידור חי ברדיו עם הופעת בכורה של יצירה ישראלית; יצאה לסיור הופעות בלונדון, והופיעה שם בין השאר בקונצרט מיוחד בבית הספר על שם יהודי מנוחין יחד עם תזמורת בית הספר; וזכתה במקום ראשון בפסטיבל הבינלאומי Summa Cum Laude בוינה, אוסטריה (2018).

קונצרט הזכייה של התזמורת בפסטיבל בינלאומי בוינה

תזמורת כלי קשת צעירה

מנצח: אטיין מנרי

תזמורת כלי הקשת הצעירה של קונסרבטוריון הסדנה, העובדת תחת ניצוחו של אטיין מנרי, כוללת  30 תלמידים בין גילאי 8 – 12. זוהי הזדמנות ראשונה עבור תלמידי כלי קשת צעירים להיחשף באופן מעמיק לכלי קשת נוספים, חוץ משלהם, ולנגן יחד איתם. הנגינה בתזמורת מקצועית בגיל כה צעיר מעניקה לתלמידים דרך ייחודית ללמוד כיצד לתקשר דרך המוזיקה וליהנות מהאחדות הנוצרת מכך.

אנסמבלים צעירים לכינור ולצ’לו

מנצח אנסמבל הכינור: אטיין מנרי
מנצחת אנסמבל הצ’לו: שולמית שריד

אנסמבל הכינור ואנסמבל הצ’לו של קונסרבטוריון הסדנה חושפים בפעם הראשונה תלמידי כלי קשת צעירים לחוויה מיוחדת של נגינה יחד עם תלמידים נוספים בני גילם, לעבודה תחת הדרכתו של מנצח ולהופעה כהרכב על במה. האנסמבלים אוגדים בתוכם כ-10 תלמידים כל אחד, אשר נמצאים כולם בשנותיהם הראשונות ביותר של לימודי הנגינה. הנגינה באנסמבל בגיל כה צעיר טווה חברויות ראשוניות המזמינות את התלמידים הצעירים לקהילת הקונסרבטוריון באופן חם ועוטף, ובמקביל גם מלמדת אותם לראשונה להקשיב לחבריהם בזמן הנגינה ולשתף איתם פעולה למען מטרה משותפת של יצירת מוזיקה.


תזמורות כלי נשיפה

תזמורת כלי נשיפה ייצוגית

מנצחת: שגית מזוז

תזמורת כלי הנשיפה הייצוגית של קונסרבטוריון הסדנה, העובדת תחת ניצוחה של שגית מזוז ובהדרכתה של רונית ברמן, מאגדת בתוכה 50 תלמידים בגילאי 15 – 19. התזמורת כוללת את המגוון המלא והרחב של כל כלי הנשיפה מעץ וממתכת. התזמורת שואפת למצוינות ומקצועיות, ומופיעה באופן סדיר בפסטיבלים יוקרתיים ובאירועים חגיגיים ברחבי הארץ. התזמורת זכתה במקומות ראשונים בפסטיבל בינלאומי בקרנגי הול בניו יורק, ובפסטיבל הבינלאומי Summa Cum Laude בוינה, אוסטריה.

קונצרט הזכייה של התזמורת בפסטיבל SCL

תזמורת כלי נשיפה צעירה

מנצחת: שגית מזוז

תזמורת כלי הנשיפה הצעירה של קונסרבטוריון הסדנה, העובדת תחת ניצוחה של שגית מזוז, מאגדת בתוכה 50 תלמידים צעירים בגילאי 13 – 16. התזמורת כוללת בתוכה את משפחת כלי הנשיפה מעץ וממתכת בשלמותה. הנגינה בתזמורת מקצועית בגיל כה צעיר מעניקה לתלמידים דרך ייחודית ללמוד כיצד לתקשר דרך המוזיקה וליהנות מהאחדות הנוצרת מכך.

תזמורת עתודה לכלי נשיפה

מנצחת: שגית מזוז

תזמורת העתודה של קונסרבטוריון הסדנה, הפועלת תחת ניצוחה של שגית מזוז, מאגדת בתוכה 50 תלמידים צעירים בגילאי 10 – 13. התזמורת כוללת בתוכה את משפחת כלי הנשיפה מעץ וממתכת בשלמותה. זוהי הזדמנות ראשונה עבור התלמידים הצעירים להיחשף לחוויה של נגינה יחד עם תלמידים נוספים בני גילם, לעבוד תחת הדרכתו של מנצח ולהופיע כתזמורת על במה. הנגינה בתזמורת בגיל כה צעיר טווה חברויות ראשוניות המזמינות את התלמידים הצעירים לקהילת הקונסרבטוריון באופן חם ועוטף, ובמקביל גם מלמדת אותם לראשונה להקשיב לחבריהם בזמן הנגינה ולשתף איתם פעולה למען מטרה משותפת: יצירת מוזיקה.


ביג בנד

מנצח: בוריס גאמר

תזמורת הביג בנד של הקונסרבטוריון, העובדת תחת ניצוחו של בוריס גאמר, מאגדת בתוכה 25 תלמידי ג’אז בגילאי 13 – 18. התזמורת מופיעה באופן קבוע באולמות ובפסטיבלים ברחבי הארץ, ומופיעה בכמה הופעות חשובות במהלך השנה. מבין כלי הנגינה של תזמורת הביג בנד נמנים סקסופון, כלי הנשיפה ממתכת, פסנתר, באס ומערכת תופים. תזמורת הביג בנד של קונסרבטוריון הסדנה שייכת ולוקחת חלק בסצנת הג’אז הירושלמית.

מקהלת צלילי הסדנה

מנצחת: חילמה דיגילוב
פסנתרנית: מרינה שייביץ’

מקהלת צלילי הסדנה הוקמה בספטמבר 2018 על ידי הזמרת ומנצחת המקהלות חילמה דיגילוב. המקהלה מאגדת בתוכה 15 תלמידים בגילאי 8 – 15 ומופיעה בסגנונות שונים, ביניהם קלאסי, מודרני, שירי עם ושירים ישראלים. המקהלה הופיעה במרכז שלווה, במגדל דוד ובמרכז למוזיקה ירושלים במשכנות שאננים. השירה במקהלה מהווה עבור הזמרים הצעירים בית מוזיקלי בו הם יכולים לשאוף למצוינות בתוך סביבה חברתית חמה ותומכת.

מוזיקה קאמרית

הנגינה בהרכבים קאמריים מפתחת מיומנויות של שיתופי פעולה המשמעותיים מאוד עבור תלמידי מוזיקה צעירים. הסדנה שואפת למלא אחר צורכיהם של כל התלמידים, ברמות שונות של נגינה וכישורים, על ידי מגוון רחב של הרכבי מוזיקה קאמרית המתקיימים בקונסרבטוריון ומותאמים אישית לכל תלמיד. העשייה הקאמרית בקונסרבטוריון כוללת בין השאר רביעיות מיתרים, חמישיות בראס, טריו פסנתר, הרכבי שירה, הרכבי חלילית, הרכבי בארוק, נגינה ב-4, 6 או 8 ידיים בפסנתר, הרכבי הקשה, הרכבי ג’אז, רוק, פופ, ועוד. ההרכבים של הקונסרבטוריון משתתפים בכנסים השנתיים של משרד החינוך למוזיקה קאמרית.

דואו 4 ידיים בפסנתר – בהדרכת לנה נמירובסקי-ויסקינד
רביעיית מיתרים ייצוגית – בהדרכת פרופ’ מיכאל גייזלר
הרכב בארוק – בהדרכת עידית פז-לוזון ורונית ברמן
הרכב ג’אז – בהדרכת רונית ברמן ואולג בוגוד
טריו בהדרכת גרש גלר וענת פאול
הרכב ג’אז – בהדרכת אולג בוגוד ורונית ברמן
הרכב פסנתרנים ב-6 ידיים – בהדרכת רינה רוזנמן
רביעיית קלרינטים – בהדרכת איליה שוורץ