תכנית כלי קשת בשיתוף עם בית הספר אדם

“פרויקט אדם” הוקם בשנת 2009 כשיתוף פעולה בין בית הספר אדם לבין קונסרבטוריון הסדנה, שני המוסדות הגרים יחד בשותפות בבניין המיוחד שבמושבה הגרמנית. הפרויקט הוקם במטרה להפוך את הנגינה בכלי הקשת לחלק אינטגרלי מתכנית הלימודים המוצעת בבית הספר. אנו מאמינים כי החשיפה לאמנויות באופן כללי, והלימוד המוזיקלי במיוחד, הינם בעלי השפעות חיוביות עצומות על התפתחות הילד. הנגינה בכלי תורמת ליכולות הריכוז, הביטוי הרגשי, הקוגניציה, המשמעת העצמית, הקואורדינציה, הקשב והסבלנות.

איך עובדת התוכנית?

שנה ראשונה: כל תלמיד בכיתה ב’ בבית ספר אדם נחשף לנגינה בכלי קשת ורוכש כלים מוזיקליים בסיסיים. כל המשתתפים לומדים כינור או צ’לו בשיעורים פרטניים כמו גם קבוצתיים שבועיים.
תלמידים המעוניינים להמשיך עם לימוד כלי הנגינה ומציגים יכולות מתאימות, מקבלים שיעורים פרטניים נוספים בקונסרבטוריון.

שנה שנייה והלאה: תלמידי שנה שנייה הממשיכים בפרויקט אדם נכללים בתכנית הלימודים המוזיקלית העשירה של הקונסרבטוריון: שיעורים פרטניים עם מורה לנגינה; חניכה אישית; שיעורי תיאוריה ופיתוח שמיעה שבועיים; כיתת אמן חודשית; השתתפות בהרכבי מוזיקה קאמרית; תזמורת בית ספר ותזמורות הקונסרבטוריון; קונצרטים; השמעות אמצע וסוף שנה, ועוד.

בכל שנה פותחת התכנית את שעריה בפני 90 ילדים המגיעים מרקעים תרבותיים וחברתיים-כלכליים שונים. אנו עושים מאמצים רבים להגיע לתלמידים נצרכים, כולל ילדים בסיכון ותלמידים מן הקהילה האתיופית.