שגרה מוזיקלית מקוונת

זהו כבוד גדול עבורנו להמשיך ולהעניק
לתלמידינו חינוך מוזיקלי בתקופה קשה ומאתגרת זו.

עם סגירת בניין הקונסרבטוריון שלנו, מורינו החלו מיד ללמד את תלמידיהם באמצעות אפליקציות ללמידה מרחוק. כמעט 100% מתלמידינו ממשיכים כעת בשגרה המוזיקלית שלהם מן הבתים. ההורים מספרים לנו עד כמה ילדיהם מצפים לשיעורים ונהנים להתאמן לקראתם. הם גם מספרים לנו עד כמה הם מתלהבים מ”להיפגש “עם המורים שלהם, למרות שהמפגשים מתקיימים במתכונת מקוונת.

קונצרטים ב”זום”

מדי כמה ימים “נפגשים” תלמידי חסדנה דרך אפליקציית ה”זום” כדי לחוות במה מוזיקלית ייחודית במינה, על אף המרחק הפיזי. התלמידים מנגנים בכלי הנגינה שלהם מהבית בזמן שמוריהם, בני משפחותיהם והנהלת הקונסרבטוריון מצטרפים להקשיב להם אונליין. אפילו בני משפחה וחברים מחו”ל הצטרפו אלינו למספר קונצרטים, והם התרגשו מאוד להיות מסוגלים “להיפגש” עם יקיריהם באמצעות קונצרטים מוזיקליים מקוונים בתקופה מורכבת שכזו. כל קונצרט הוא באמת חוויה בלתי נשכחת עבור כולנו!

שיעורים מקוונים – ממשיכים ללמוד מוזיקה עם חיוך

המורים שלנו מספרים לנו על הקשיים הרבים שבהוראה מרחוק, ביניהן איכות הסאונד, בעיות טכניות עם האינטרנט וסנכרון לקוי של תמונה וצליל. עם זאת, כולם, ללא יוצא מן הכלל, נרגשים מן האפשרות להמשיך וללמד את תלמידיהם דרך למידה מרחוק, להמשיך בשגרת החיים המוזיקלית שלהם ולהעניק להם את התמיכה ואת הרגשת השייכות לקהילה המוזיקלית שלנו.

פרוייקטים תזמורתיים – ממשיכים לנגן יחד

ההישארות בבתים לא יכולה למנוע מן התלמידים שלנו ליצור מוזיקה יחד. שתי התזמורות הבוגרות שלנו – תזמורת כלי הקשת ותזמורת כלי הנשיפה – החליטו ליצור שני סרטונים מיוחדים מאוד בזמנים מורכבים אלה. תזמורת כלי הנשיפה שלנו שלנו קיבלה על עצמה את האתגר להפיץ מעט אור, עם השיר היפהפה של נעמי שמר – “אור”. תזמורת כלי הקשת שלנו לקחה על עצמה את אחד מן הקרבות הבולטים בתולדותיה אי פעם – מוצרט VS נגיף הקורונה. כל אחד מן הנגנים שלנו צילם את עצמו/ה מנגנים לבד בבית, והפקנו את שני הסרטונים היפים האלה על ידי שילוב הקליפים שלהם יחד. אנו מקווים שתהנו!